PROJEKTI KIRJELDUS

  Korporatsioon Filiae Patriae kuulutas 2016. aasta oktoobris välja konkursi nõukogude võimu poolt vägivaldselt Siberisse viidud fiiliate mälestusmärgi rajamiseks.

  Võidutööks valiti Inseneribüroo Urmas Nugin OÜ maastikuarhitekt Liisa Nõmmiste poolt kavandatud mälestusmärk „Paviljon“, mis on oma vormilt lihtne, habras ja elegantne. See kujutab endast metalltorudest sõrestikuga paviljoni, mille kiiri ühendab stiliseeritud lumeräitsakas – motiiv teklipõhjalt. Siberisse viidute ees- ja perekonnanimed on kirjutatud silmade kõrgusel asuvale horisontaalsele ribale. Nii ümbritsevad küüditatute nimed paviljonis viibijat kõikidest külgedest ümberringi. Küünalde asetamiseks on ette nähtud roostevabast metallist alus. Mälestusmärgi sees paikneb kaks lehisepuidust kaarjat pinki. Mälestusmärgi ümber on planeeritud lillepeenar ning ronivtaimed, mis aja möödudes paviljoni  veelgi rohkem ümbritsevasse rohelusse sulandavad.

  Paviljoni rajas aeda ARS Metallitöö OÜ. Võidutöö põhjal valmiv mälestusmärk avati juuniküüditamise  75. aastapäeval, 14. juunil 2016.

  KOOSTAJAD
  Liisa Nõmmiste

  Jaga sotsiaalmeedias: